Juhend eksperimentaalse MaaS XT UI äpi kasutamiseks

VIDEOJUHEND

Olulised lähtepunktid mida meeles pidada:

 • Graafikuid genereeritakse ainult kindlaksmääratud ajavahemikus, mis kestab 17. aprillist kuni 12. maini 2023. Sõitudele on võimalik registreeruda esmaspäevast reedeni hommikuti kell 8.00-11.00 ning õhtuti kell 16.00-18.00. Kui tellimus jääb graafikuväliseks, siis sõitu ei genereerita ning järgmistesse tellimuste valimise etappidesse ei ole võimalik liikuda.

Kuidas sisestada tellimust?

 1. Sisesta alguspunkti täpne aadress(maja number) – Süsteem otsib vastavalt aadressi täpsusele lähima peatuse, kus saab peale ja maha minna. Bussipeatuste nimesid ei ole võimalik otsingus kasutada. Samuti palume jälgida, et aadressi valimisel oleks märgitud ka haldusüksus, näiteks “Järveküla”, kuna Eestis on palju tänavaid, mille nimed korduvad.
 2. Sisesta sihtkoha täpne aadress(maja number)
 3. Vali kellaaeg, millal soovid sõidule asuda. Palun pane tähele, et sõit saab toimuda ainult ajavahemikus 08.00-11.00 hommikul või 16.00-18.00 õhtul. Kellaaega saab valida alates käesolevast hetkest vähemalt kahe tunni kaugusele tulevikku. Meie nõudepõhine transporditeenus tähendab seda, et sõidud on ette planeeritud, seega soovitame tellida sõidu vähemalt kaks tundi ette või isegi päev varem.
 4. Kinnita enda valik vajutades nupule Navigate
 5. Peale kinnitust kuvatakse erinevad teekonna valikud
  • Kui tellimus jääb ilusti graafiku sisse kuvatakse erinevad viisid kuidas kasutajal on võimalik lähtepunktist – sihtpunkti saada. Isejuhtiva bussi tähiseks teekonna nimekirjas on DRT
  • Kasutajale otsitakse alati kõige kiirem tee, selleks pakutakse ka teisi variante mis võivad sisaldada, et pigem on mõistlik jala minna. Nt kui näudepõhine transport (DRT) venib või kohad on juba broneeritud, siis DRT varianti ei pakuta. Näiteks Sadamas peaksid bussi ootama 20 minutit (buss tihedalt juba täis broneeritud) ja jala saad kiiremini, siis DRT-d ei näidatagi.
 6. Kasutaja valib endale sobiva teekonna – nüüd näeb kasutaja erinevaid valikuid ja kuna kasutajat huvitab kuidas esimest ja viimast miili läbida isejuhtivate ja DRT abil, siis valib ta DRT-d sisaldava sõiduvariandi.

Pärast soovitud sõidu variandi kinnitamist lähevad tellimused automaatselt nii Sadama kui ka Järveküla nõudepõhisele isejuhtivale bussile.